כתובת: רח' האילנות 4   חדרה                            0508676713    

שינוי פנימי משפיע על מציאות

EFT

השלם וחלקיו


על הקשר שבין המציאות הפנימית למציאות החיצונית

"אני ואתה נשנה את העולם

אמרו את זה קודם לפניי,

אני ואתה נשנה את העולם"

כך שר אריק איינשטיין בשיר שאנחנו כל כך אוהבים,

אבל האם מתפקידנו לשנות את העולם?

האם יש באמת דבר כזה לברוא , לזמן או ליצור מציאות?

האם יש מה לתקן ולעשות במציאות החיצונית?

התשובה היא לא ולא ולא!!!!

השלם וחלקיו

העולם נברא עבורנו ובשבילנו והוא מושלם ושלם כפי שהוא.

טוב נעשה אם נשמור עליו, לא נפגע בו. אנחנו צריכים ללמוד לאהוב כל מה שיש בו ולהודות על השפע והאינסוף שבו, אך בשום פנים ואופן אסור לנו להתערב ולשנות אותו כהוא זה.

גם אם הדברים נראים מעוותים, מרושעים ולא צודקים, עלינו להבין שהתמונה שנגלית לנו היא חלק מיריעה רחבת היקף, שאנחנו לא יכולים לראות את כל כולה ואת הסיבה שבגללה נחשפה לנגד עינינו מציאות כזו או אחרת.

כל אחד מאתנו הוא חלק משלם, לכל אחד מאתנו יש ייחוד, איכות ותפקיד ביקום הזה, אך כולנו, ללא הבדל של מגדר, צבע וגיל כולנו יחד מרכיבים את השלם האינסופי הזה.

כל תפקידנו כאן הוא להגשים את עצמינו, לממש את ייעודינו ולהוציא את הכוח הפנימי הייחודי שבלעדיו השלם יהיה חסר. כן כן לכל אחד מאתנו יש משמעות וקיומנו נחוץ לקיום האחדות.

ככל שנתמקד בעולמינו הפנימי, נתקן את עצמינו ונרחיב את התודעה הפרטית שלנו, כך תהיה לנו השפעה על הכלל, חיבור ותחושת אחדות. זה נשמע כפרדוקס, אך זה ממש כך.

כמו במכונה מתוחכמת, לכל חלק, בורג ושבב יש תפקיד במכלול ואם החלק הקטן ביותר יתקלקל כל המכונה תושבת מפעולה.

גם בגוף שלנו כל מערכת, איבר ותא הוא ייחודי ושונה ולכל פרט יש תפקיד בגוף שלנו. ודי בתא חולה אחד כדי ליצור השפעה על התאים שסביבו  ולגרום  למחלה שתתפשט בגוף כולו. כי כל התאים תלויים קשורים ומחוברים אחד בשני.

התפקיד שלנו בעולם הזה

כל אחד מאתנו עובר כאן מסע חיים. יש לנו תפקיד יעוד ותיקון לעשות. ככל שנתחבר ונגלה את המהות, הייחוד  והכישורים שלנו, כך נפתח אותם, ניתן מהם לאחרים, נשפיע ונתרום לזולת והאור הקטן יתחבר לאור גדול. הרקמה האנושית תפעל בהרמוניה ממש כמו רקמה פיזית בגוף.

נשמע פשוט . אבל זה לא תמיד כך, כי אנחנו פה במסע. זוכרים?

אנחנו פה במסע של גילוי והיזכרות. של התפתחות והתחברות כדי להוציא את הפוטנציאל שלנו מהכוח אל הפועל. כל מה שאנחנו עוברים דרוש, נחוץ והכרחי להתפתחות שלנו ולא ניתן לעשות קיצורי דרך.

כדי להגשים ולמלא את יעודנו אנחנו צריכים להיות מחוברים למהות שלנו, להבין מי ומה אנחנו . לא לחפש תארים, לימודים מורכבים, הצלחות כלכליות וחברויות אינטרסנטיות.

כל אלה הם תחפושות ותלבושות שאנחנו לובשים כדי להרשים את העולם החיצוני.

ולכן כל כך הרבה עשירים, מלומדים ומשכילים, נחשבים ויפים  סובלים מדיכאונות, התאבדויות, חווית אכזבה וחוסר משמעות. זה כבר שיגרתי ונפוץ שיש משברי אמצע החיים, משבר גיל הארבעים והחמישים.

הבחירות שלנו

כמה מאיתנו מטיילים, קונים, משפצים , משדרגים ושוב ושוב מרגישים ריקנות, חוסר סיפוק ועצבות לא מוסברת. ואז שוב נופשים, קונים מתחדשים וחוזר חלילה.

כמה פעמים אמרנו לילדינו שהם מפונקים, משופעים בכל טוב ולעולם לא מסופקים? תהינו איך יכול להיות שיש להם כל מה שלנו לא היה והם לא יודעים להכיר תודה?

כל חווית הריקנות וחוסר המשמעות מתפשטת כמגיפה, כי אנחנו מתרכזים  במציאות החיצונית, בעולם החומר בטפל ולא בעיקר במהותי והאמיתי.

אנחנו עסוקים במה ואיך אנשים יגידו יחשבו ויתפסו אותנו, איך לרצות אחרים כדי לקבל הערכה, גאווה וסיפוק. וכך כל הפוקוס הוא בעולם החיצוני, ואנחנו מתרחקים, שופטים ומנוכרים לעולמנו הפנימי.

השיקולים, ההחלטות והבחירות נובעים מאינטרסים של כדאי, ראוי , ריווחי ונחשב. לא מנטיות הלב, כישורים אישיים ונתינה לזולת אנחנו דואגים לעצמינו, משפחתנו וקרובינו . שופטים, מבקרים ודוחים את כל מי ומה ששונה, אחר ומנוגד לתפיסת המציאות שלנו.  בקיצור אנחנו יותר מדי עסוקים בעצמינו ובסיפוק התשוקות הצרכים  והרצונות שלנו.

וכך, כשיש לנו קושי או בעיה, מחלה או משבר אנחנו רצים לבדוק מה התקלקל בסביבה, לבקר את מי שאיתנו במגע. אונסים את המציאות להתיישר כדי שיהי לנו נוח, קל ופשוט ואז מתפלאים שבזוגיות אנחנו  נמשכים לאותו  אבטיפוס, מפוטרים שוב ושוב, מתווכחים ורבים על אותם נושאים ולא מצליחים לשנות להשתנות ולהיטיב את המציאות.

שינוי פנימי 

שינוי פנימי משפיע על המציאת

עלינו להבין שעולם הנפש הפנימי שלנו מקבל ביטוי בעולם החיצוני!!!

אם אני מאוכזבת מעצמי אפגוש אנשים וסיטואציות של אכזבה – שלי מעצמי, של אחרים ממני או שלי מהסביבה.

אם אני מתגרשת ועוזבת זוגיות אני שוב ושוב אפגוש אותם בני זוג ואתמודד עם אותן בגידות, שקרים וחוסר סיפוק, עד שאבין שאני צריכה לתקן את עצמי ולא את בן זוגי.

וכך הלאה והלאה בכל תחום בחיים.

צריך להבין שכל מה שהמציאות מקרינה לנו הוא שיקוף של עולמו הנפשי שדורש טיפול, בירור והתייחסות.

ואם נשנה, נטפל ונרפא את עצמינו תשתנה המציאות החיצונית ומציאות חדשה תתיישר ותוקרן בעולמינו.

הדרך בטיפול במסע אישי

בטיפול שלי אני מזמינה למסע אישי פנימי וייחודי.

הטיפול הוא תהליך שבוחן באומץ וכנות את נסיבות החיים, הבחירות וההחלטות שקיבלנו ולקחנו.

זהו תהליך של חיבור, גילוי והשלמה עם עצמי ומהותי והגשמת הייעוד שיאפשר לנו  להיות משפיעים,

משמעותיים ומסופקים בחיינו.

בטיפול תרכשו כלים והבנה , תרחיבו את התודעה והתפיסה ותיצרו שינוי אמיתי, מהותי ופנימי בעולמכם הפנימית

תחוו את הנס הטבעי הזה כאשר המציאות הפנימית נמצאת בהלימה ומחוברת לשפע שמתקיים במציאות החיצונית.

אני , יחד עם מטופליי נמצאת במסע האישי שלי, חווה ומתפתחת נופלת וקמה , לומדת ומתחברת יחד עם מטופליי וכל מי שבא ללמד אותי ולקבל ממני את מה שיש לי להשפיע עליו במלוא הצניעות והענווה.

כותבת הפוסט עידית פריינטה היא  מטפלת שנים רבות בשיטות טיפול רבות וייחודיות

מזמינה אתכם לייעוץ  והדרכה ראשונים ללא תשלום
ליעוץ חינם  טלפון 050-8676713

 

עידית פריינטה טיפול רגשי

דילוג לתוכן